Mitäpä tekisi karavaanari talvilomallansa? No suuntaa tietysti Virroille Vankkurimännikköön
Uskallamme luvata, että tänä vuonna lunta riittää varmasti. Alueetta löytyvät hienot mahdollisuudet talviseen ulkoiluun vaikkapa nauttien kauniista Torisevan talvisista maisemista ja myös hiihtolatuja ja pulkkamäki löytyy.
Mikäli karavaanari kaipailee kunnon jännitystä reippaan ulkoilun merkeissä, Virroilta Nuorisokeskus Marttisella on mahdollista harrastaa vaikkapa jää- ja seinäkiipeilyä tai vaikkapa temppurataa. (Etukäteisilmoittautuminen Nuorisokeskus Marttiselle) Kysy näistä lisää Vankkurimännikön toimistolta.
Päätämme lomaviikon vauhdikkaasti Stand Up / Talent tapahtumalla lauantaina 28.2. Tule ja hurmaa karavaanariystäväsi esittämällä oma pravuurisi vastaanottavalle yleisölle. Tapahtumassa esiintyy myös koomikko ja kylänmies Tommi Hemmilä.
Älä enää mieti, vaan kurvaa vankkurisi tielle 66 Vankkurimännikköön